GENEL / Genel
15 Eyl 2021
Mavilikler İçinde Bir Tatil

İnsanların genel olarak sıcak havalarda tatile çıkmak istemelerindeki en büyük etkenlerin başında, böylelikle maviliklerin tadını doyasıya çıkartmak geliyor. Söz konusu en güzel plajlar olduğu zaman ise pek çok kişinin aklına Antalya’nın gelmesi ise tesadüf değil. Antalya kiralık villa incelemesi yaparken de görebileceğiniz gibi yalnızca villada havuza girerek zamanınızı geçirmenize gerek yok. Aynı zamanda mavi bayraklı ve muhteşem sahile sahip plajlar arasından da seçimlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bölgedeki plajlar arasından en güzellerini ise sizler için derledik.

 

Kaputaş Plajı

Turkuaz renge sahip denizi ile Antalya’nın en ünlü plajları arasında bulunan Kaputaş Plajı, aynı isimli kanyonun denizle buluştuğu yerdedir. Bundan dolayı Kanyonağzı Plajı olarak da bilinir. Mavi bayraklı olan bu plaj aynı zamanda sit alanı içerisinde yer almaktadır. Kaputaş Plajı yol seviyesinin altında olduğu için buraya ulaşmak adına 190 basamaklı merdivenden inmeniz gerekmektedir. Denizin sahip olduğu bu özel renk ise plajda yer alan beyaz renkli çakıl taşlarından gelmektedir. Son derece berrak ve temiz deniz suyu yer altından denizle birleştiği için biraz serindir.

 

Kleopatra Doğu Halk Plajı

İsmini Mısır Kraliçe’si Kleopatra’dan alan bu plaj, Antalya kiralık villa incelemesini yapan isimlerin tatil döneminde mutlaka gitmeleri gereken bir yer. 2 kilometre uzunluğu olan kumsal, altın sarısına sahip kumları içerisinde barındırmasından dolayı muhteşem bir şekilde zamanınızı geçirmenizi sağlıyor. Bölgede özellikle de günbatımını mutlaka izlemeniz tavsiye edilir.

 

Konyaaltı Plajı

Türkiye’nin en uzun plajları arasında yer almakta olan bu plajın uzunluğu 7 kilometredir. İl merkezine son derece yakın olmasından dolayı villadukkani.com üzerinden Antalya Kaş kiralık villa seçiminizi merkezi bir yerden yana yaptığınız takdirde buraya oldukça kısa bir süre içerisinde gelme imkanına sahip olabilirsiniz.

 

Mavi bayraklı plajlar arasında yer alan Konyaaltı Plajı, Turkuaz renkli suları ile de gelenleri büyülemeyi de başarıyor. Aynı zamanda plajda spor yapmak istiyorsanız, burada hem yürüyüş hem de bisiklet yolu bulunmaktadır. Girişi ücretsiz olan plajda aynı zamanda sosyal tesis de bulunmaktadır. Böylelikle burada dilediğiniz gibi zaman geçirebilirsiniz.

Genel

İlginizi Çekebilir
Kaleiçi’nin En Güzel Noktalarını Gezin

Kaleiçi’nin En Güzel Noktalarını Gezin

Dalyan Tatilini En Güzel Hale Getirmek Mümkün

Dalyan Tatilini En Güzel Hale Getirmek Mümkün

Tatilde Dalyan’ın Güzelliklerini Keşfedin

Tatilde Dalyan’ın Güzelliklerini Keşfedin

Antalya’ya Gidince Bunları Mutlaka Yapın

Antalya’ya Gidince Bunları Mutlaka Yapın