GENEL / Genel
12 May 2021
Kalkan Bölgesini Dilediğiniz Gibi Gezin

Antalya içerisindeki en güzel ve sevimli tatil bölgelerinden bir tanesi olan Kalkan, gelen ziyaretçilerine daha öncesinde olmadığı kadar keyifli anlar yaşatmayı da başarıyor. Heredot tarafından dünyada yıldızlara en yakın yer olarak da isimlendirilmiş olan Kalkan, yalnızca yerli değil aynı zamanda yabancı turistlerin de uğrak yerlerinden bir tanesi. Etrafında pek çok tarihi ve doğal güzelliği barındıran bu bölgeye gelenler, vakitlerini hiç olmadığı kadar keyifli bir şekilde geçirme imkanına erişmiş oluyorlar.

 

Antik Kentleri İnceleyin

Likya’nın başkenti olan Patara Antik Kenti aynı zamanda Noel Baba olarak da bilinmekte olan Aziz Nikola’nın yaşamış olduğu yer olarak da bilinmektedir. Bölgede yer alan Patara Plajı da yine oldukça büyük bir öneme sahip olan plajlardan bir tanesi. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise bölgede bulunan kum tepelerinin yanı sıra Caretta Caretta nüfusu.

 

Pirha Antik Kenti de yine Kalkan gezilecek yerler içerisinde bulunuyor. Likya’ya bağlı büyük kentlerden bir tanesi olan Pirha, başta kaya mezarları olmak üzere lahitleri ve daha sonrasında müzelere gönderilmiş olan antik kadın kentleri ile oldukça ünlü olan kentler arasında bulunuyor.

 

Letoon Antik Kenti Yunan mitolojisinde yer almış olan birçok tanrı ve tanrıçanın tapınakları ve manastırlarına ev sahipliği yapan bir antik kent olup Xanthos Antik Kentine de komşu. Xanthos Antik Kenti ise Likya Birliği’ne dair izleri içerisinde barındırırken aynı zamanda da UNESCO dünya mirası listesinde de kendine yer buluyor. Burada yer almakta olan lahitlerin geçmişi ise yapılmış olan araştırmalar esnasında da görülebileceği üzere milattan önce 7. yüzyıla kadar dayanıyor.

 

Mağaraların ve Doğal Güzelliklerin Tadını Çıkartın

Bölgede antik kentlerin yanı sıra farklı mağaralar da ziyaretçilere açık durumda. Kalkan gezilecek yerler içerisinde bulunan bu mağaraların ilki olan Mavi Mağara, kimi zaman foklara da ev sahipliği yapıyor. Kalkan’dan kalkmakta olan tekneler ile ulaşılan Mavi Mağara’nın sahip olduğu jeolojik yapı sayesinde güneş ışınlarının buraya vurması sonrasında mağaradaki saklı güzellikler de ortaya çıkmış oluyor.

 

İçerisinde bulunan güvercinlerden dolayı ismi Güvercinlik Deniz Mağarası’na ulaşım sadece yüzerek gerçekleştirilebiliyor. Özellikle de macerayı seven kişiler, bu mağarayı ziyaret ederek zamanlarını diledikleri gibi geçirme imkanına erişmiş oluyorlar. İnbaş Mağarası ise yine tekneler ile ulaşılabilen bir diğer mağara. Burayı ziyaret edenler bir yandan mağarayı incelerken diğer yandan da kendilerini masmavi sulara bırakabiliyorlar.

 

Mavinin en güzel tonlarını içerisinde barındıran Kalkan’a gelenler başta Patara Plajı olmak üzere bölgede yer alan Kaputaş Plajı ve Fırnaz Koyu’na giderek tatillerini diledikleri gibi geçirme imkanına erişmiş oluyorlar. Özellikle de oldukça uzun merdivenlerin çıkılarak ulaşıldığı Kaputaş Plajı, dünyanın en ünlü plajları arasında kendine yer buluyor.

 

Kalkan’a Gelince Nerede Kalınır?

 

Turistik bölgeler arasında ilk sıralarda kendine yer bulmakta olan Kalkan’a gelecek olan kişilerin büyük bir kısmı buraya gelmeden önce nerede kalabileceği ile alakalı araştırmalar yapıyorlar. Gerçekleştirmekte oldukları araştırmalar esnasında ise karşılarına birbirinden farklı alternatifler çıkıyor. Kalkan gezilecek yerler içerisinden seçimini yapan kişiler daha sonrasında ise kalabilecekleri yerler ile alakalı incelemelere başlıyorlar. Son dönemlerde ise pek çok kişi bu konuda en iyi sonuçları elde edebilmek adına Villa Dükkanı adresini ziyaret etmeyi tercih ediyorlar. Site içerisinde yer almakta olan villalar oldukça geniş bir yelpaze üzerinden insanlara sunuluyor. Böylelikle de insanlar kaç kişi ile beraber Kalkan’a tatile gelmek istiyorlarsa, buna en uygun olacak tarzdaki villalar arasından seçimlerini yapabiliyorlar.

 

 

Genel

İlginizi Çekebilir
Kaleiçi’nin En Güzel Noktalarını Gezin

Kaleiçi’nin En Güzel Noktalarını Gezin

Dalyan Tatilini En Güzel Hale Getirmek Mümkün

Dalyan Tatilini En Güzel Hale Getirmek Mümkün

Tatilde Dalyan’ın Güzelliklerini Keşfedin

Tatilde Dalyan’ın Güzelliklerini Keşfedin

Antalya’ya Gidince Bunları Mutlaka Yapın

Antalya’ya Gidince Bunları Mutlaka Yapın