GENEL / Genel
31 May 2021
Fethiye’nin En Güzel Koylarını Keşfedin

İnsanların bir kısmı için konu tatil dönemi olduğu zaman öncelik masmavi denizler oluyor. Böyle olunca da tatilleri ile alakalı planlarını ağırlıklı olarak en iyi plajlara ve koylara sahip olan yerlere göre yapıyorlar. Fethiye de bu aşamada onların isteklerini yerine getirmeyi başaran önemli noktalar arasında kendine yer buluyor. Fethiye en güzel plajlar & koylar ile alakalı araştırma yapan insanların karşılarına birçok farklı isim çıkıyor. Onlara da bu yerler arasından isteklerini yerine getirecek olanları seçmek kalıyor.

 

Ölüdeniz ve Çalış Plajları

Genel olarak konu Fethiye en güzel plajlar & koylar olduğu zaman pek çok kişinin aklına öncelikli olarak Ölüdeniz geliyor. Son ucu Tabiat Parkı sınırlarının içerisinde kalmakta olan bu plaj, bir kumburnu oluşturarak lagünü de kapatıyor. Bundan dolayı da burnun en deniz tarafında hem de lagün içerisinde kıyısı bulunuyor. Masmavi denizi, dalgasız ve sığ suyu ile ideal bölgelerden biri olan Ölüdeniz, Fethiye’ye gelen kişilerin uğrak yerleri arasında yer alıyor.

 

Fethiye merkezde yer almakta olan Çalış Plajı da yine oldukça geniş bir alana yayılan plajlardan bir tanesi. Plaj boyunca yer almakta olan tatil yerleri ve restoranlar, insanların bir yandan güneşin ve denizin tadını çıkartırken diğer yandan da zamanlarını keyifli şekilde geçirmelerine olanak tanıyor. Üstelik bu plajda çadır kampı yapılmasına müsait olan kamp alanları da bulunuyor. Aynı zamanda plajı devamında yer alan Şat Burnu içerisinde 220 farklı kuş türüne ev sahipliği yapan bir kuş cenneti de yer alıyor.

 

Kuleli ve Küçük Samnlık Koyu

Bölgeye geldiği zaman insan kalabalığından uzakta ve sakin bir şekilde zamanını geçirmek isteyenler için Kuleli Koyu ideal bir alan. Doğa içerisinde yer alan koylardan biri olan koyun plajı ise kumlu ve çakıllı bir yapıya sahip. Koyun sahip olduğu deniz ise son derece dalgasız ve berrak bir yapıya sahip.

 

Akvaryuma benzeyen oldukça masmavi ve muhteşem bir denize sahip olan koy, aynı zamanda teknelerin de sıklıkla demir attıkları yerlerden bir tanesi. Dalgasız, kumluk ve sığ bir denize sahip olan koyda aynı zamanda bir işletme de bulunuyor. Böylece buraya gelecek olan kişiler koydaki zamanlarını herhangi bir sorun olmadan istedikleri gibi geçirme fırsatına sahip oluyorlar.

 

Kelebekler Vadisi Plajı

Adını burada yer alan ve kaplan kelebeği dahil olmak üzere en az 80 farklı türdeki kelebekten almış olan vadinin tek özelliği ise kelebekler değil. Aynı zamanda son derece muhteşem güzelliğe ve maviliğe sahip olan manzarası ile denizi de yine insanların pek çoğunun Kelebekler Vadisi’ne gelmelerinin en büyük nedenlerinden bir tanesi. Tamamen beton yerleşimine kapalı olan bu alan aynı zamanda birinci derece sit alanı. Son derece muhteşem bir doğaya sahip olan plaj, yerli yabancı turistlerin uğrak noktalarından biri olarak ön plana çıkıyor.

 

Fethiye Kiralık Villa Alternatifleri

Normalde tatil denildiği zaman insanların büyük bir kısmının aklına öncelikli olarak oteller geliyor. Bunun en büyük nedenlerinin başında ise ağırlıklı olarak bu tarzdaki konaklama alternatiflerinin insanların karşılarına çıkartılması geliyordu. Şimdilerde ise artık konu ile alakalı oldukça etkili çözümler ortaya çıkmaya başlamış oldu. Tatilini mümkün olan en rahat şekilde geçirmek isteyenler, https://villadukkani.com adresini ziyaret ettikleri zaman akıllarında yer etmekte olan soruların her birinin cevabını en iyi şekilde almış oluyor. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan bu villalar arasından insanlar seçimlerini diledikleri gibi yapabilirler.

 

Genel

İlginizi Çekebilir
Kaleiçi’nin En Güzel Noktalarını Gezin

Kaleiçi’nin En Güzel Noktalarını Gezin

Dalyan Tatilini En Güzel Hale Getirmek Mümkün

Dalyan Tatilini En Güzel Hale Getirmek Mümkün

Tatilde Dalyan’ın Güzelliklerini Keşfedin

Tatilde Dalyan’ın Güzelliklerini Keşfedin

Antalya’ya Gidince Bunları Mutlaka Yapın

Antalya’ya Gidince Bunları Mutlaka Yapın